آموزش Microsoft Excel
 
قالب وبلاگ

به وسیله اسکرول بار ۴ می توانید قسمتی از کاربرگ را که در چارچوب پنجره ظاهر می شود کنترل کنید. در کاربرگ شما می توانید عمودی اسکرول کنید از بالا به پایین، یا بصورت افقی از سمتی به سمتی دیگر. در هر صورت استفاده از اسکرول بار به کندی انجام می گیرد. ناکارآمد ،وقت گیر و آزار دهنده عالی . زجر دهنده خواهد بود اگر بخواهیم به وسیله ماوس قسمت بزرگی را برای چاپ یا کپی انتخاب کنیم زیرا لرزش صفحه پی در پی خواهد بود.

راه حل ساده است. فقط دستتان را روی کیبورد ۵ بگذارید. (عادت استفاده از ماوس را کنار بگذارید و کمی به ماوس استراحت دهید.) نحوه استفاده از کیبورد را بیاموزید.

 

 حرکت به آخرین سلول محدوده

ترکیب کلیدهای کیبورد می تواند شما را به آخرین ( یا اولین ) سلول موجود در محدوده ببرد:

برای حرکت عمودی از بالا به پایین ، Ctrl + Down Arrow را فشار دهید.

برای حرکت عمودی از پایین به بالا ، Ctrl + Up Arrow را فشار دهید.

برای حرکت افقی از چپ به راست ، Ctrl + Right Arrow را فشار دهید.

برای حرکت افقی از راست به چپ ، Ctrl + Left Arrow را فشار دهید.

 

 مثال:شکل زیر را ببینید.

از سلول A1 به آخرین سلول موجود در محدوده حرکت کنید. (یعنی سلولی که قبل از سلول های خالی قرار دارد.(

سلول A1 را انتخاب کنید و کلیدهای Ctrl + Down Arrow را فشار دهید.

 

 نتیجه: شما به سلول A14 منتقل خواهید شد، آخرین سلول موجود در محدوده که دارای داده است). توجه: شما می توانید از کلید End و Down Arrow به جای Ctrl Down Arrow + استفاده کنید)

ادامه دهید و به ناحیه بعدی که داده دارد بروید.کلیدهای Ctrl + Down Arrow را دوباره فشار دهید تا به سلول A16 برده شوید.کلیدهای Ctrl + Down Arrow را چند بار که فشار دهید به آخرین سلول حاوی داده حرکت می کنید و الی آخر.

انتخاب یک ناحیه از سلولهای غیر همجوار

 سلول A1 را انتخاب کنید.کلیدهای Ctrl + Shift + Down Arrow را فشار دهید. Ctrl را همچنان نگه دارید و با استفاده از ماوس ناحیه دیگری را انتخاب کنید.کلید ماوس را رها کنید و با نگهداشتن Ctrl نواحی دیگری را انتخاب کنید.

 

انتخاب ناحیه پیوسته یا غیر پیوسته از سلولها بدون فشار دادن Ctrl یا Shift

کلید F8 را برای انتخاب پیوسته فشار دهید.عبارت EXT در نوار وضعیت دیده خواهد شد.  فشار دادن کلید F8 باعث توسعه ناحیه انتخابی می شود.سلول A1 را انتخاب کنید، و ناحیه انتخابی را به وسیله کلیدهای جهت دار چهارگانه توسعه  دهید. کلید F8 را دوباره فشار دهید تا حالت توسعه ناحیه انتخابی خاموش شود.

برای نواحی انتخابی غیر همجوار کلیدهای Shift + F8 را فشار دهید.عبارت ADD در نوار وضعیت دیده خواهد شد.چند ناحیه غیر همجوار را با ماوس انتخاب   کنید.یکی پس از دیگری.

کلیدهای Shift + F8 را فشار دهید تا این حالت خاموش شود.

[ ۱۳٩۱/۳/۱٤ ] [ ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ ] [ فاطمه ملکی کیجانکی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

صفحات اختصاصی
موضوعات وب
 
آرشيو مطالب
امکانات وب


.

كد ماوس


Pichak go Up